Atrakcyjna lokalizacja

Hotel Fenix umiejscowiony jest przy dawnej drodze krajowej A10, w Morzyczynie, a także bezpośrednio przy promenadzie, długiej aż 2 km – rozciągającej się wzdłuż północnego brzegu jeziora Miedwie.

Malownicze położenie i bliskość natury to powody, dla których wypoczynek u nas staje się jeszcze większą przyjemnością. Iście bajkowe plenery są wprost idealne na romantyczne spacery. U nas jest pięknie cały rok!

Nasza dogodna lokalizacja to również niewielka odległość od większych miast: Stargardu Szczecińskiego (zaledwie 8 km) i od Szczecina (25 km).

Goście pragnący zwiedzić okolice mają atrakcje turystyczne „w zasięgu ręki”. Klienci biznesowi znajdą u nas wprost wspaniałą bazę wypadową do realizacji spraw służbowych w okolicznych miastach.

Nasze atuty

  • Jezioro Miedwie jest miejscem idealnym dla dzieci szczególnie z uwagi na fakt, iż około 250 metrów od brzegu wody są bardzo płytkie, tak więc jest bezpiecznie i komfortowo zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
  • Nasze położenie stwarza możliwości do wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi, również w tej aktywniej formie! Promenada ze względu na swoją długość i usytuowanie to fantastyczne miejsce do spacerów, ale nie tylko – bardzo popularna jest tu jazda na rowerze czy nordic walking… a podczas uprawiania tych sportów podziwianie pięknych widoków!
  • Przy promenadzie, w bezpośredniej bliskości hotelu znajdują się: skate park, szkółka windsurfingu i kitesurfingu dla dzieci i dorosłych, place zabaw dla dzieci i stoły do ping-ponga, w kilku miejscach można wypożyczyć kajaki, rowery wodne, gokardy, czy skorzystać z waterball (kula do chodzenia po wodzie).
  • Na terenie hotelu przy tarasie dostępne dla dzieciaków są huśtawki z mini zjeżdżalnią.
  • Jest również czas na wypoczynek bierny, ponieważ 600 metrów od hotelu (można dojść promenadą) mieści się główna plaża z dużym molo.
  • 200 metrów od hotelu położony jest amfiteatr nad samym jeziorem, w którym odbywają się różne imprezy cykliczne w okresie od wiosny do jesieni (m.in. co roku w lipcu konkurs Miss Miedwia a we wrześniu Złota Dynia).
  • 350 metrów od naszego obiektu jest stadnina koni – tam również odbywają się lekcje jazdy na koniach i kucykach.
  • W pobliżu naszego hotelu mieści się nowo wybudowana ścieżka rowerowa, która przez cały rok służy turystom i lokalnym mieszkańcom w uprawianiu różnych aktywności sportowych: jeździe na rolkach i rowerze.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej okolicy!